Hrubieszów: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia

Wczoraj, w hrubieszowskim muzeum nastąpiło otwarcie wystawy „Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie”.

Reklamy

14 sierpnia 2020 r. w hrubieszowskim muzeum odbyło się spotkanie i otwarcie wystawy czasowej, promujące realizację zadania „Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie”.

Zadanie zrealizowano w ramach programu Wspieranie działań muzealnych, dofinansowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki przeprowadzonemu przedsięwzięciu udało się uratować dokumenty, plany miasta Hrubieszowa, a także projekty infrastruktury drogowej, które są niewątpliwie cennym źródłem historycznym związanym z działalnością Armii Krajowej na Ziemi Hrubieszowskiej.

Wykonane prace konserwatorskie pozwoliły zabezpieczyć obiekty przed dalszymi procesami degradacyjnymi, i w znaczącym stopniu wpłynęły na ich stan zachowania, umożliwiając ich ekspozycję, udostępnianie, a także właściwe przechowywanie.


fot.: lubiehrubie.pl