Hrubieszów: Od dziś można głosować na propozycje do budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Hrubieszowa mogą od dzisiaj głosować na projekty, które ich zdaniem powinny być sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego. Do wyboru mają 10 propozycji. Swój głos mogą oddać tylko na jedną. Jeśli na karcie zostanie zaznaczonych więcej projektów lub żaden, głos będzie nieważny.

Reklamy

 

Zespół, któremu przewodniczy zastępca burmistrza Marta Majewska, otrzymał od mieszkańców propozycje 13 przedsięwzięć do sfinansowania z budżetu obywatelskiego. Trzy zostały odrzucone ze względów formalnych.

Wśród dziesięciu pozostałych są m.in.: osiedlowa siłownia pod chmurką, rozbudowa ścianki wspinaczkowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2, szkolny gabinet stomatologiczny, parkometry w centrum miasta, treningi capoeiry, zajęcia z dietetyki i obozy sportowe w „Akademii Młodych Orłów”.

Mieszkańcy Hrubieszowa mają również do wyboru zakup kostiumów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej w roku jego jubileuszu, zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków, albo dużego ekranu z konsolą do gier dla biblioteki publicznej oraz spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim.

Wartość każdego z projektów waha się od 1 do 100 tysięcy złotych, czyli maksymalnej kwoty, którą miasto przeznaczyło na budżet obywatelski.

Głosowanie potrwa do końca maja. Karty do głosowania można pobrać ze strony: www.miasto.hrubieszow.pl, a po wypełnieniu zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną na adres: budzetobywatelski@miasto.hrubieszow.pl lub przesłać tradycyjną pocztą na adres urzędu miasta z adnotacją „Budżet Obywatelski – Głosowanie” albo dostarczyć do urzędu. Wyniki mają być ogłoszone 1 czerwca.

 

źródło: ias24.eu