Hrubieszów: Odpowie za znęcanie się nad matką. Uciekając policji, podpalił śmietnik

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który odpowie za znęcanie się nad swoją matką. Mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał ją, poniżał, groził zabójstwem i pobiciem.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który odpowie za przestępstwo znęcania. Jak ustalono, mężczyzna znęcał się psychicznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, groził zabójstwem i pobiciem.

Kiedy w miniony weekend doszło do interwencji policji w miejscu zamieszkania mężczyzny, ten próbował uciec przed policjantami. Został zatrzymany kilka ulic dalej, gdzie podpalił osiedlowy śmietnik. W ujęciu mężczyzny pomogli okoliczni mieszkańcy, którzy zauważyli, jak 40-latek podpala kontener. Łączna wartość strat zniszczonego w wyniku podpalenia mienia wyniosła 1200 zł.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Prokurator Rejonowy w Hrubieszowie na wniosek policji zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za przestępstwo znęcania przepisy kodeksu karnego przewidują karę do 5 lat pozbawiania wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)

fot. arch. LH