Hrubieszów: Odświeżamy drogi i chodniki miejskie wszystkimi siłami jakie mamy…

Odśnieżanie temat jak zwykle w zimie budzący emocje… ale nie mam problemu z trudnymi tematami więc …informacyjnie o sytuacji w Hrubieszowie.

Reklamy

Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska na facebook’u:

Odśnieżanie temat jak zwykle w zimie budzący emocje… ale nie mam problemu z trudnymi tematami więc …informacyjnie o sytuacji w Hrubieszowie.

Odświeżamy drogi i chodniki miejskie wszystkimi siłami jakie mamy w Miejskiej Służbie Drogowej w Hrubieszowie zarówno sprzęt jak i ludzie w pełnym składzie są na ulicach od niedzieli na dwie zmiany. W akcji uczestniczy sprzęt: pług i piaskarko-solarka typu średniego, 2 ciągniki uzbrojone w pługi i posypywarki, koparko-ładowarka JCB oraz odśnieżarka spalinowa.

Reklamy

Sprzęt odśnieża ponad 70 km dróg miejskich (47 odcinków dróg publicznych – dł. 19,5 km. oraz 129 odcinków dróg wewnętrznych dł. 51,5 km.) W pierwszej kolejności nasze główne ciągi drogowe, które są wszędzie przejezdne, a następnie „oczyszczanie” chodników.

Na ten moment, prognozy zapowiadają, że niż ‘’Brygida’’ na chwilę odpuszcza – mamy nadzieję, że chwilowo opady śniegu ustaną na dłużej. Dlatego też, dzisiaj dopracowujemy to co zostało już zrobione. Systematycznie wywozimy też śnieg poza centrum miasta. Poza pracownikami MSD na chodnikach i parkingach spotkacie osadzonych z naszego Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Dziękuję za tą współpracę Dyrektorowi ZK mjr. Mariuszowi Sokołowi.

Wielu z Państwa komunikuje się ze mną cały czas telefonicznie, SMS, messengerem itp. wskazując gdzie jest niedostatecznie dobrze odśnieżone. Dziękuję za informacje.

Możecie Państwo śmiało pisać w komentarzach, które miejskie miejsca (chodniki, ulice, parkingi) wymagają jeszcze odśnieżenia. Są miejsca, na które nie mam niestety wpływu, bo miasto nie jest ich właścicielem, ale będziemy próbować.

Oczywiście, bierzmy pod uwagę, że nie mówimy o odśnieżaniu do czarnego asfaltu, ale do ‘’przejezdności i dostępności’’ tych miejsc.

Warunki zimowe są trudne. Zima ma niestety swoje prawa. My pracujemy nad tym by zminimalizować skutki obfitych opadów.

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom za cierpliwość. Proszę was jednak o dalszą wyrozumiałość. Śnieg padać będzie jeszcze przez jakiś czas. Dlatego efekty pracy mogą być krótkotrwałe, ale pozostajemy w pełnej gotowości i jesteśmy na drogach cały czas. Uważajcie na siebie i pamiętajcie o zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Ale piszcie śmiało…

­

źródło i fot.: facebook.com / Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa


Zobacz też:

Hrubieszów w zimowej szacie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów w zimowej szacie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →