Hrubieszów: Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpoczęła się Ogólnopolska Noc Profilaktyki, która odbyła się także w dziewięciu miastach Lubelszczyzny: Hrubieszowie, Chełmie, Krasnymstawie, Lubartowie, Lublinie, Łukowie, Puławach, Tomaszowie Lubelski, Janowie Lubelskim i Włodawie.

Reklamy

 
To pierwszy taki Zryw w całej Polsce. Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych. Projekt Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki wzorowany jest ponadto na powodzeniu i społecznej akceptacji Nocy Muzeów. Sensem działań programu Profilaktyka a Ty są działania profilaktyczne realizowane „przez młodych dla młodych”. Uczestnicy programu PaT realizują swoje talenty na scenie jako aktorzy, wokaliści, tancerze czy graficy i przez to pokazują, iż można żyć pięknie bez uzależnień.
 
Udział w akcji wzięło ponad 100 miast i kilkaset gmin w całej Polsce. Ogólnopolska Noc Profilaktyki odbyła się także w dziewięciu miastach Lubelszczyzny: Hrubieszowie, Chełmie, Krasnymstawie, Lubartowie, Lublinie, Łukowie, Puławach, Tomaszowie Lubelski, Janowie Lubelskim i Włodawie. W Krasnostawskiej Nocy profilaktyki uczestniczyli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Wicekurator Oświaty Anna Dudek – Janiszewska oraz insp. Michał Domaradzki Lubelski Komendant Wojewódzki Policji.
 
O godz. 16: 00 we wszystkich miastach odczytana została odezwa społeczności PaT. Zaraz potem mogliśmy wsłuchać się w rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.
 
Podczas kolejnych godzin Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki trwały happeningi, koncerty, spektakle, warsztaty. Ważnym elementem tych ostatnich były rozmowy o profilaktyce antynarkotykowej.
 
 
 
Źródło: KWP Lublin (R.L.R.)