22 maja 2024

Hrubieszów: Olimp, Skiathos i Meteory [ZDJĘCIA]

Za uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie bardzo intensywne dni spędzone w Grecji…

Zwiedziliśmy Stary Panteleimon – to magiczne miasteczko z pięknymi widokami i atmosferą mitycznej Grecji oraz ruiny Zamku Platamonas, w których mieliśmy szczęście napotkać mieszkające tam żółwie. Odwiedziliśmy Olympus National Park Information Center, czyli muzeum oraz rezerwat biosfery, tuż u podnóża słynnego Masywu Górskiego Olimp wraz z pieszymi szlakami, jaskiniami i wodospadem w wąwozie rzeki Enipes.

Popłynęliśmy także na urokliwą wyspę Skiathos z klimatycznymi uliczkami, pięknymi niebieskimi okiennicami i zachwycającymi widokami. Poznaliśmy także Meteory, są to niesamowite klasztory „zawieszone w chmurach”. To połączenie cudu natury z geniuszem dawnych budowniczych. Mieliśmy także możliwość zapoznania się z techniką pisania wyjątkowych ikon.

Razem z młodzieżą Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, pięciu nauczycieli branżowych Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie bierze udział w cyklu szkoleń dla kadr w ramach akredytowanego projektu Programu Erasmus+.

Nauczyciele, podobnie jak uczniowie, doskonalą swoje kompetencje zawodowe w pracy z nowym sprzętem oraz zapoznają się z nowymi technikami przechowywania żywności i jej przetwarzania. Pracują w międzynarodowym środowisku w którym wymieniają doświadczenia zawodowe.

Nauczyciele w trakcie szkoleń posługują się językiem angielskim ogólnym i branżowym, z elementami języka greckiego, tym samym podwyższając swoje kompetencje językowe oraz interpersonalne.info i fot. ZS nr 1


Zobacz też:

Miriam Ben Shimon – pochodzi z Hrubieszowa, nagrywa w Londynie [WIDEO]

Miriam Ben Shimon – pochodzi z Hrubieszowa, nagrywa w Londynie [WIDEO]


Zerknij na Instagram →