25 września 2023

Hrubieszów: Oni byli najlepsi! [ZDJĘCIA]

18 sierpnia 2023 roku, w Hrubieszowskim Domu Kultury, odbyły się eliminacje do Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego Edycja 2023.

Reklamy

Jest to już druga edycja Festiwalu, który został zainicjowany w ubiegłym roku jako upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu Powstania Zamojskiego. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna”.

Eliminacje powiatowe w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się w organizacyjnej współpracy z ŚZŻAK Okręg Zamość Koło Rejonowe w Hrubieszowie.

Reklamy

W skład komisji oceniającej wykonawców weszli – jako przewodniczący Tomasz Książek nauczyciel, instruktor zespołów instrumentalno-wokalnych kat. „S”, wielokrotny członek jury różnorodnych festiwali i przeglądów, Małgorzata Jasek – instruktor muzyczny Tomaszowskiego Domu Kultury, Maciej Sztor – dyrygent Chóru Ziemi Zamojskiej „Contra”, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, koncertował z wieloma orkiestrami z działalność Stowarzyszenia Polski oraz Krzysztof Gumiela – instruktor ds. muzyki i kapeli ludowej Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Poniżej wyniki hrubieszowskich eliminacji.

Reklamy

Wśród solistów, duetów:

I miejsce – Barbara Hudoba-Szambara

II miejsce – Dorota Kruk

III miejsce – Martyna Hajduk

Wyróżnienie – Katarzyna Bryk

Wśród zespołów:

I miejsce – Zespół „Hubal” z Hrubieszowa

II miejsce – Kwinte-Sekcja Band z Uchań

W drugim etapie, hrubieszowscy laureaci eliminacji wezmą udział w Koncercie Finałowym Festiwalu, który odbędzie się w dniu 10 września 2023 roku w Klubie 3. ZBZ w Zamościu.

Zobacz też:

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Budapeszt 2023 z hrubieszowskim akcentem!

Zerknij na Instagram →


Zdjęcia na stronie Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna” →

źródło i fot. zamojszczyzna.org / fot. Daniel Skoczylas