Hrubieszów: Opłaty śmieciowe z opóźnieniami

Burmistrz Hrubieszowa apeluje do właścicieli nieruchomości o terminowe regulowanie opłat śmieciowych. Jednocześnie przypomina, że wpłaty powinny być dokonywane bez wezwania, do 28 dnia każdego miesiąca.

Reklamy

Nowy system zagospodarowania odpadów obowiązuje od 1 lipca, ale w Hrubieszowie są mieszkańcy, którzy jeszcze nie uregulowali żadnych opłat za odbiór śmieci. Z danych na koniec sierpnia wynika, że na 2237 złożonych deklaracji śmieciowych do tej pory należności nie uregulowało 695 właścicieli nieruchomości. Osoby, które nie dopełniły tego obowiązku w najbliższych dniach mogą się spodziewać upomnień w tej sprawie.

Przed 1 lipca nie udało się rozstrzygnąć przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, dlatego śmieci nadal odbierają dwie firmy – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Hrubieszowa oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Tyszowiec. Jednak im mieszkańcy nie płacą już za odbiór śmieci. Pieniądze powinni wpłacać na indywidualne konta bankowe albo do kasy urzędu miasta, bo to samorząd rozlicza się z obydwiema firmami. Od 1 października usługi te będzie wykonywać PGKiM.

W Hrubieszowie opłaty śmieciowe są naliczane od liczby osób, zamieszkujących daną nieruchomość. Za odbiór śmieci segregowanych trzeba płacić 8 złotych od osoby, a za odpady niesegregowane – 12 złotych.


źródło: ias24.eu