Hrubieszów: Opłaty za wodę i ścieki bez zmian. Zabezpieczono w budżecie pieniądze na boiska przy Dwójce

Mieszkańcy Hrubieszowa będą przez kolejny rok płacić za wodę i ścieki tyle ile do tej pory. Taką propozycję przedstawiło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, burmistrz ją zatwierdził, a rada miejska zaakceptowała na sesji w piątek 26 lutego.

Reklamy

 

Oznacza to, że do końca marca 2017 roku metr sześcienny wody przeznaczonej do spożycia lub na cele socjalno-bytowe, będzie kosztować 3 złote 61 groszy brutto, a opłata za ścieki będzie wynosić 7 złotych 20 groszy. 

Ponadto na wniosek burmistrza Tomasza Zająca radni zabezpieczyli w budżecie pieniądze na budowę nowych obiektów sportowych. Chodzi o dwa boiska przy Zespole Szkół Miejskich nr 2, jedno trawiaste z 4-torową bieżnią okólną i drugie wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, przystosowane, m.in. do gry w piłkę ręczną i koszykówkę. Ponadto na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ma powstać zewnętrzna ścianka wspinaczkowa i skate park. – Szacujemy, że będzie to kosztować około 1 miliona 900 tysięcy złotych, ale 33 procent kosztów możemy otrzymać z ministerstwa sportu za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Wniosek o przyznanie dotacji już został złożony, natomiast decyzji w tej sprawie spodziewamy się w kwietniu – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Hrubieszowa. Jeśli miasto otrzyma, dotację nowe obiekty powstaną w tym roku, a część środków będzie pochodzić z programu „Rozwoju bazy sportowej województwa lubelskiego”.

Podczas piątkowej sesji burmistrz Zając poinformował radnych o kończącym się montażu czujników tlenku węgla w mieszkaniach, których właścicielem jest Gmina Miejska Hrubieszów.
Prawie 280 takich urządzeń zostało zainstalowanych w lokalach ogrzewanych piecami kaflowymi oraz piecami i piecokuchniami centralnego ogrzewania, m.in. w barakach przy ulicach Pobereżańskiej, Wyzwolenia, Ceglanej i Żeromskiego oraz budynkach socjalnych przy ul. Gródeckiej. Lokatorzy nic za to nie płacili, a samorząd wydał na ten cel około 25 tysięcy złotych.

Rada Miejska w Hrubieszowie przyjęła również uchwałę o przystąpieniu do Lokalnej Organizacji Turystycznej „Gotania”. Podobne uchwały już przyjęły rady gmin Mircze i Trzeszczany, a w najbliższym czasie powinni to zrobić pozostali partnerzy projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Liderem projektu jest Gmina Miejska Hrubieszów. 


źródło: ias24.euZobacz też:

Hrubieszów: Ceny wody i ścieków bez zmian