Hrubieszów: Orkiestra reaktywacja

Po ponad 20 latach w Hrubieszowie reaktywowano miejską orkiestrę dętą. Wprawdzie pełny skład zespołu jeszcze nie został skompletowany, ale pierwsze próby już trwają.

Reklamy

– Na razie rozpoczęliśmy je z jedenastoma muzykami, ale liczymy, że to nie jest ostateczna grupa. W orkiestrze są osoby grające na trąbce, saksofonie, flecie czy klarnecie – mówi jeden z autorów pomysłu Jerzy Wróblewski z Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Inicjatorzy reaktywacji orkiestry wciąż czekają na kolejnych kandydatów, w tym przede wszystkim na młodych ludzi, którzy chcieliby grać w zespole. – Zależy nam przede wszystkim na osobach, które już grały w tego typu grupach i mają własne instrumenty. Miejsce zamieszkania ani wiek nie mają znaczenia – dodaje Jerzy Wróblewski.

Wszystkich zainteresowanych zaprasza na próby, które odbywają się w poniedziałki o 16.00 w sali nr 8 Hrubieszowskiego Domu Kultury. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 696 26 15.

Orkiestra dęta w Hrubieszowie istniała w latach 80-tych ubiegłego wieku, ale po kilku latach zaprzestała działalności. Teraz jest szansa, że zespół się odrodzi i będzie muzyczną wizytówką miasta.Źródło: ias24.eu