5 marca 2024

Hrubieszów: Otwarta firma [ZDJĘCIA]

Od 14 do 21 listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyli w XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Reklamy

Jest to największe na świecie, organizowane w 170 krajach, wydarzenie promujące świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Uczniowie uczestniczyli w module Otwarta Firma. To projekt, który daje możliwość wzbogacenia oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. W ramach projektu uczniowie klasy IVTb wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji on-line „Wymarzony pracodawca – czy w pracy liczy się tylko kasa?”.

Reklamy

Zajęcia prowadzili: prof. Witold Orłowski – wykładowca Akademii Vistula w Warszawie, Michał Mastalerz – prezes zarządu PwC Polska oraz Waldemar Zbytek – prezes zarządu Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Główne zagadnienia, które były poruszane podczas tego spotkania to: Jak szef widzi pracownika i jak pracownik widzi szefa? Jak zmieniają się pracownicy z pokoleń X,Y, Z? Czym jest work-life balance? Czy w pracy zastąpią nas roboty?

Czytaj: Hrubieszów: Kryta pływalnia z nagrodą w konkursie „O Kryształową Cegłę” [ZDJĘCIA, WIDEO]

Natomiast uczniowie klasy IIc podczas pobytu w jednej z hrubieszowskich kawiarni, poznali zasady funkcjonowania spółdzielni socjalnej.

Przedstawicielki firmy: Sylwia Wójtowicz oraz Edyta Burdzy opowiedziały o współpracy z innymi spółdzielniami oraz zapoznały młodzież z zakresem świadczonych usług – m.in.: gastronomicznych, opiekuńczych, szkoleniowych. Uczniowie mieli możliwość poznania zaplecza produkcyjnego firmy. Spotkanie zakończyło się degustacją ciast.

Kolejną firmą, która wzięła udział w projekcie był browar. Przedstawiciel firmy – Krzysztof Wąsowski zapoznał młodzież klasy IVtb z przebiegiem procesu produkcyjnego piwa, wyposażeniem firmy i zakresem swoich obowiązków.

Do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dołączyła również firma z branży budowniczej. Podczas pobytu w firmie, młodzież z klasy IIb poznała historię powstania firmy oraz profil jej działalności.

Opiekunami uczniów podczas spotkań z przedsiębiorcami byli nauczyciele: Joanna Koszerny, Joanna Wawrzaszek, Robert Kuzdra, Mariusz Dziadosz i Jacek Naja.

Zobacz też:

Quady dla hrubieszowskich strażaków [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →Info i foto: ZS nr 1 / szkolny koordynator programu – Joanna Wawrzaszek / Joanna Koszerny / Robert Kuzdra