Hrubieszów: Otwarte dni lasu w Nadleśnictwie Strzelce

W niedzielę 31 lipca zapraszamy wszystkich chętnych na „Otwarte dni lasu w Nadleśnictwie Strzelce”.

Reklamy

31 lipca Nadleśnictwo Strzelce oraz Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie serdecznie zapraszają na „Otwarte dni lasu w Nadleśnictwie Strzelce”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13 na placu przy siedzibie Nadleśnictwa Strzelce – ul. Grabowiecka 20a w Hrubieszowie.

Impreza ma na celu ukazanie różnych cech lasu, z których człowiek może korzystać, jednak z zachowaniem zrównoważonego rozwoju oraz dbałości o środowisko.

Reklamy

Wśród wystawców znajdą się Koło Myśliwskie „Basior” oraz miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, które zaoferują darmową degustację swoich wyrobów przygotowanych z płodów runa leśnego oraz dziczyzny.

W trakcie nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, w postaci dmuchanych budowli, gotowych do skakania, a historyczną ciekawość zaspokoi Towarzystwo Szabli i Miecza, będące wierną kopią średniowiecznych wojowników.

Otwarte Dni Lasu to również świetna opcja dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić stan swojej wiedzy o lesie – okazją do tego będzie konkurs wiedzy leśnej z nagrodami ufundowanymi przez członka Rady Naukowej RPN, wiceministra sprawiedliwości dr Marcina Romanowskiego.

Serdecznie Zapraszamy!

­

Nadleśnictwo Strzelce

­

(grafika: Nadleśnictwo Strzelce)


Zobacz też:

Droga Hrubieszów – Nieledew [ZDJĘCIA]

Droga Hrubieszów – Nieledew [ZDJĘCIA]