22 lutego 2024

Hrubieszów: Pamiętają o weteranach – ZDJĘCIA, WIDEO

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…” – to motto towarzyszące uczestnikom II Rajdu Motocyklowego Weteranów, którzy 19 maja 2021 r. udali się z Hrubieszowa na cmentarz w Lublinie.

Reklamy

W imieniu dowódcy pułku, rajd rozpoczął szef sztabu ppłk Sławomir Rydel wraz ze starszym podoficerem dowództwa pułku st. chor. sztab. Andrzejem Młynarczukiem. Przekazując symboliczny znicz, życzyli uczestnikom bezpiecznej drogi.

Reprezentacja 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego – 18 motocyklistów – weteranów, żołnierzy, pracowników resortu obrony narodowej oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, udała się na grób sierż. Pawła Legenckiego, aby oddać hołd, złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Reklamy

Na cmentarzu, uczestnicy rajdu spotkali się z rodziną Pawła i w imieniu dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, wręczyli list gratulacyjny oraz pamiątkowy medal II edycji Rajdu Motocyklowego Weteranów.

Posterunek Honorowy przy grobie wystawił 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy.

W drodze powrotnej, uczestnicy rajdu odwiedzili grób kpr. Artura Pyca w Rejowcu.

Od 1953 roku, Polska brała udział w 92 operacjach, przez które przewinęło się ponad 115 tys. polskich żołnierzy, funkcjonariuszy innych służb i pracowników cywilnych. 121 żołnierzy i pracowników wojska zginęło lub zmarło w wyniku ran odniesionych na misjach.

W towarzystwie innych służb mundurowych, podczas organizowanego przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa 2 Rajdu Motocyklowego Weteranów wspominamy i oddajemy hołd naszym poległym kolegów, którzy poświęcili swoje życie w służbie ojczyźnie.

(info, wideo i fot. Klub 2 PR)


Zobacz też:

Kwalifikacje do służby w hrubieszowskim pułku

Kwalifikacje do służby w hrubieszowskim pułku


LubieHrubie na Instagramie