Hrubieszów: Pani Józefa Kuźmińska skończyła 100 lat!

W dniu 18 września 2016 r. 100 urodziny obchodziła mieszkanka Hrubieszowa Pani Józefa Kuźmińska.

Reklamy

 

Wizytę jubilatce złożyła w dniu 19.09.2016 r. Zastępca Burmistrza Hrubieszowa Marta Majewska w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Bożeny Borna-Musiej oraz przedstawicieli ZUS-u Małgorzaty Cios i Joanny Solak.

Marta Majewska w imieniu Burmistrza Tomasza Zająca przekazała życzenia i upominki oraz list gratulacyjny od Premier RP Beaty Szydło. Nie zabrakło również ciepłych słów i bukietów kwiatów.

Przedstawiciele ZUS wręczyli Pani Józefie świadczenie honorowe, życzenia i kwiaty.

Pani Józefa Kuźmińska urodziła się w czasie I wojny światowej, 18 września 1916 roku w Hrubieszowie. W tej miejscowości spędziła też całe swoje życie i była świadkiem historycznych przemian miasta. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków, wiek Jubilatki jest więc naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem.

Atmosfera spotkania wprawiła Panią Józefę w tak dobry nastrój, iż postanowiła zaprezentować swoje zdolności muzyczne i recytatorskie, a tym samym pochwalić się doskonałą pamięcią i świeżością umysłu.

Warto zauważyć, że pomimo upływu lat Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha, co pozwala na przekazanie wiedzy o zmianach na ziemi hrubieszowskiej, jakie nastąpiły w okresie minionego wieku.źródło i fot. UM Hrubieszów