Hrubieszów: Pasja życia Jacka Pałkiewicza, odkrywcy źródła Amazonki

Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem – dziennikarzem, jednym z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów, odbyło się 9 października w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

 

„Jest gwiazdą na firmamencie podróżniczym, tworzy turystyczny krajobraz – jego sposób na podróżowanie jest inspirujący dla młodych ludzi. „

„Wyprawy Jacka były dla mnie inspiracją do odkrywania świata własną drogą. Różnorodność dziedzin, w których Jacek osiągał swoje cele, skłania do poszukiwania wciąż nowych wyzwań na biegunach, pustyni, oceanach. Jacku, po prostu, dzięki, że jesteś. „

Reklamy

Marek Kamiński

 

Po poniedziałkowym spotkaniu, które zgromadziło ponad 120 osób w różnym wieku, możemy potwierdzić powyższe stwierdzenie Marka Kamińskiego, ale i wszystkie pochlebne słowa o znanym globtroterze. Nawet chciałoby się rzec, że moglibyśmy nie przestawać słuchać, czy oglądać zdjęć z jego niesamowitych wypraw, z niedowierzaniem i jednocześnie lekką nutą zazdrości.

Nasz wspaniały gość skupił uwagę zgromadzonych osób na ponad 2 godziny. Nic w tym zaskakującego, ponieważ pan Jacek ma za sobą tak bogate życie, a przed sobą jeszcze wiele planów podróżniczych na bycie ambasadorem naszego kraju.

Jacek Pałkiewicz, niezwykle utalentowany dziennikarz, jeden z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów. To niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu z zapałem dokumentujący pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji na zawsze znikają z powierzchni ziemi. Członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Reporter, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, od 40 lat przemierza peryferie świata. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Mieszka trochę we Włoszech, trochę w Polsce.

W 1975 r. samotnie pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. To 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości.

Jego miłość do odkrywania zrodziła się jeszcze w dzieciństwie, czytano mu książki podróżnicze, od małego wiedział, kim chce zostać. To wspaniały przykład na to, że marzenia się spełniają i człowiek może bardzo wiele osiągnąć dzięki temu, że w to wierzy.

Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem odbyło się 9 X 2017r., prowadził je Krzysztof Petek, pisarz, dziennikarz, organizator wypraw, instruktor survivalu, a także przyjaciel i towarzysz ekspedycji pana Jacka Pałkiewicza. Wydarzenie zostało sfinansowane w ramach z Budżetu Obywatelskiego.

 

źródło: MBP