Hrubieszów: Pijany jechał przez miasto skradzionym rowerem

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Hrubieszowa, który włamał się do jednego z domów i skradł rower i telefon. Włamywacz mając 2 promile alkoholu w organizmie jechał na skradzionym jednośladem przez miasto.

Reklamy

 

Wczoraj w nocy oficer dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie miasta. Włamywacz skradł stojący w jednym z pomieszczeń rower.

Właściciel domu słysząc hałas powiadomił policję. Zgłaszający po chwili zorientował się także, że brakuje również telefonu komórkowego.

Na miejsce przyjechali policjanci. W pobliżu miejsca zdarzenia zobaczyli jadącego rowerem mężczyznę. Opis skradzionego roweru odpowiadał temu, którym podróżował zatrzymany „kolarz”. Jak się okazało, 34-letni mieszkaniec Hrubieszowa był nietrzeźwy i miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odzyskany rower i telefon powrócą do właściciela, a włamywacz odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E.K.