Hrubieszów: Pijany rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Wczoraj, hrubieszowscy policjanci zauważyli rowerzystę, który jadąc jednośladem miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Okazało się, że 43-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 21, na jednej z ulic w Hrubieszowie.

Policjanci patrolujący okolicę zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego zachowanie i chwiejny tor jazdy wskazywały na to, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i zatrzymali cyklistę do kontroli.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 43-letni mieszkaniec Hrubieszowa ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na podstawie nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, kierowca został ukarany według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Takiej wysokości mandat przewidziany jest za kierowanie po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

Hrubieszowscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

­

(info: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Oświadczenia majątkowe władz miasta i powiatu

Hrubieszów: Oświadczenia majątkowe władz miasta i powiatu