Hrubieszów: Pijany wybił szybę w sklepie. Po pościgu trafił do aresztu

W wyniku pościgu hrubieszowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który wczorajszej nocy wybił szybę w miejscowym sklepie. Po zbadaniu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ujawnili przy nim susz marihuany.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 23:00 hrubieszowscy policjanci zostali telefonicznie poinformowani, że w centrum miasta doszło do wybicia szyby sklepowej.

Niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia. Po sprawdzeniu sąsiadujących ulic, zauważyli uciekjącego mężczyznę. Po krótkim pościgu zatrzymali go. Okazał się nim 28-letni mieszakniec Hrubieszowa.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie przy pomocy kija baseballowego dokonał wybicia szyby w miejscowym sklepie.

Hrubieszowianin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie zatrzymania ujawniono przy nim także susz marihuany. Właściciel lokalu oszacował wartość poniesionych strat na kwotę 600 zł.

Teraz mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, a także za posiadanie środków odurzających. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)