Hrubieszów: Płaciła skradzioną kartą – odpowie za kradzież z włamaniem na konto. Grozi jej nawet do 10 lat

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 26-letnią kobietę, która najpierw przywłaszczyła sobie kartę płatniczą należącą do 29-latki, a następnie płaciła przy jej użyciu za zakupy w kilku sklepach. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło na terenie Hrubieszowa.

26-letnia mieszkanka gminy Mircze, robiła zakupy w jednym ze sklepów na terenie miasta. W pewnym momencie zauważyła, że stojąca przed nią przy kasie kobieta zostawiła przez roztargnienie kartę płatniczą. 26-latka, wykorzystując okazję, zabrała nie swoją kartę.

Reklamy

Płaciła przy jej użyciu za zakupy w 9 sklepach na terenie miasta. Wypłaty opiewały na niewielkie kwoty, zapewne tak, aby właścicielka konta bankowego nie odkryła za szybko, że ubywa jej pieniędzy.

Kiedy 29-letnia właścicielka karty zorientowała się, że nie ma swojej własności i że ktoś wypłaca pieniądze z jej konta, powiadomiła o całym zdarzeniu policję i zablokowała możliwość jej użycia.

Policjanci namierzyli 26-latkę z gminy Mircze, zatrzymali ją i przedstawili łącznie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

­

(info: KPP Hrubieszów / asp. sztab. Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Policyjna „Szlachetna Paczka”

Hrubieszów: Policyjna „Szlachetna Paczka”