Hrubieszów: Po drugiej sesji nowej rady. Powołano komisje stałe, uchwalono wynagrodzenie Burmistrza

Radni Rady Miejskiej w Hrubieszowie spotkali się w piątek 30 listopada na drugiej sesji w nowej kadencji. Podczas obrad powołali komisje stałe i przyjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia burmistrz Marty Majewskiej.

Reklamy

 

Pracom komisji rewizyjnej będzie przewodniczyć Wiesław Bańka; przewodniczącym komisji budżetu, rozwoju i promocji miasta został Józef Bojarczuk; komisją kultury fizycznej, spraw społecznych, ochrony środowiska i rolnictwa pokieruje Jan Szulakiewicz, a komisją oświaty, kultury, prawa i administracji – Marian Cisło. Zgodnie z nowymi przepisami ustawowymi radni powołali również komisję skarg, wniosków i petycji, której przewodniczącym został Ryszard Wiech. 

Radni postanowili utrzymać na dotychczasowym poziomie wynagrodzenie burmistrza. Marta Majewska będzie otrzymywać około 10 tysięcy 200 złotych brutto. Za uchwałą w tej sprawie zagłosowało 13 radnych, a 1 wstrzymał się od głosowania.

Reklamy

Rada Miejska w Hrubieszowie liczy na razie 14, a nie 15 radnych, ponieważ mandat Maryli Symczuk został wygaszony w związku z objęciem przez nią stanowiska starosty hrubieszowskiego. Zgodnie z kodeksem wyborczym jej następca zostanie wyłoniony w wyborach uzupełniających, które zostały wyznaczone na 10 lutego. Odbędą się one tylko w jednym okręgu wyborczym numer 14, z którego Maryla Symczuk zdobyła mandat.

 

źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów