Hrubieszów: Podziękowania za udział w uroczystościach

Środowisko Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie dziękuje za uczczenie pamięci ofiar zbrodni wołyńskiej.

Reklamy

W imieniu Środowiska Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie dziękuję władzom samorządowym i administracyjnym, służbom mundurowym, organizacjom kombatanckim, parafianom Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej, społeczeństwu Ziemi Hrubieszowskiej i wszystkim zebranym, którzy wspólnie z naszym Środowiskiem w dniu 11. 07. 2020r. uczcili 77. Rocznicę Ludobójstwa na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie, tzw. „Krwawą Niedzielę” 1943r.

Szczególne podziękowania kieruję na ręce proboszcza ojca Wiktoryna Krysy za zorganizowanie uroczystości, odprawienie mszy św. i modlitwę za pomordowanych, Zespołowi Wokalnemu „Hubal” Klubu 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie za piękną, wymowną oprawę mszy św. i koncert patriotyczny, hrubieszowskiemu portalowi lubiehrubie i wszystkim reporterom za udokumentowanie uroczystości w kościele.

Dziękuję dowódcy 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie Panu płk Jakubowi Garbowskiemu za wystawienie warty honorowej przy tablicy pamiątkowej poświęconej ludobójstwu na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w Sanktuarium.

Dziękuję członkom Środowiska 27. WDP AK w Hrubieszowie za uczczenie rocznicy Ludobójstwa na cmentarzu Wojennym w Hrubieszowie przy Pomniku – Grobie Wołyńskim.

Prezes Środowiska 27. WDP AK w Hrubieszowie

Grażyna Mirska


fot. lubiehrubie.pl