Hrubieszów: Pojechali po podejrzanego, ugasili pożar. Szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii

Dzięki szybkiej reakcji hrubieszowskich policjantów, nie doszło do tragedii. W czasie interwencji na ulicy Wesołej w Hrubieszowie, mundurowi zauważyli kłęby dymu wydobywające się z jednego z mieszkań.

Reklamy

 

W minioną sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z miejscowych sklepów doszło do kradzieży pieniędzy i awantury z klientem.

Na miejscu mundurowi ustalili, że do sklepu przyszedł mężczyzna z zamiarem kupna piwa. Kiedy okazało się, że nie ma pieniędzy, wywiązała się awantura, po której wyszedł z lokalu. Ekspedientka znała go z widzenia i opisała policjantom. Funkcjonariusze, podejrzewając o kogo chodzi, pojechali w miejsce jego zamieszkania, aby wyjaśnić sprawę.

Reklamy

Kiedy weszli do środka budynku, zauważyli na korytarzu dym. Mundurowi otworzyli drzwi mieszkania, w którym mógł być poszukiwany przez nich 42-latek, ale gęsty, gryzący dym oraz ogień uniemożliwiły im wejście do środka.

Mundurowi znalezionym wiadrem zaczęli gasić płomienie, nabierając wodę na sąsiedniej posesji. W domu przebywa kobieta z czworgiem małych dzieci. Policjant z dwójką dzieci na rękach i z trzecim trzymającym się go, w pośpiechu opuścili zagrożony pożarem budynek. Razem z nimi dom opuściła ich matka z niemowlęciem na ręku.

Okazało się, że dom zamieszkuje jeszcze jedna rodzina z dziećmi, jednak zdążyli oni już opuścić budynek.

Kiedy na miejsce przybyli strażacy, funkcjonariusze po raz kolejny weszli do środka. Odnaleźli leżącego na łóżku poszukiwanego 42-latka. Nieprzytomnego wynieśli na zewnątrz.

Po zakończonej akcji gaśniczej, mieszkańcy domu powrócili do swoich mieszkań.

Natomiast 42-letni mężczyzna, po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, został zatrzymany przez policjantów. Jak się bowiem okazało, hrubieszowianin posiada nakaz doprowadzenia do Zakładu Karnego, gdzie ma odbywać karę pozbawienia wolności.

 

tekst: KPP Hrubieszów / EK

fot. Tomasz „Bruno” Brudnowski

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Pożar na Wesołej. Jedna osoba przetransportowana do szpitala