Hrubieszów: Połączyła nas pewna historia – Henry Orenstein – niezwykły człowiek

16 czerwca 2017 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie poświęcone Henry’emu Orensteinowi – pochodzącemu z Hrubieszowa wynalazcy i pokerzyście.

Reklamy

 

Spotkanie pod nazwą „Połączyła nas pewna historia – Henry Orenstein – niezwykły człowiek” – rozpoczęło się od emisji filmu dokumentalnego o Henry’m Orensteinie.

Następnie odbył się panel dyskusyjny, podczas którego Magdalena Bień rozmawiała z zaproszonymi gośćmi.

O niezwykłym życiu Henry’ego Orensteina mówiła Dorota Grzymała – autorka książki „Wpisani w krajobraz Ziemi Hrubieszowskiej”, w której jeden z rozdziałów jest poświęcony osobie słynnego mieszkańca Hrubieszowa.

Łukasz Krawczyk – regionalista i autor facebookowej strony „Stary Hrubieszów” zaprezentował zdjęcia i dokumenty dotyczące domu Henry’ego – starego budynku na Placu Wolności 8.

Gościem specjalnym spotkania był Janar Kokk. Estoński pokerzysta wielokrotnie powtarzał, że wybrał pobyt w Hrubieszowie właśnie ze względu na Henrego Orensteina. Podczas rozmowy natomiast opowiedział o swojej przygodzie z pokerem, a także o dotychczasowych wrażeniach z pobytu w naszym mieście.

Po dyskusji odbył się słodki poczęstunek w postaci tortu z wizerunkiem Transformersów, który ufundowała Agnieszka Strzelecka – Kraina Ciast i Tortów.

Na zakończenie spotkania, w ramach kina plenerowego, odbył się pokaz filmu „Transformers”.

 

źródło: UM Hrubieszów