Hrubieszów: Policjanci rozmawiali z młodzieżą o handlu ludźmi

Handel ludźmi i współczesne niewolnictwo były tematami spotkania policjantów z młodzieżą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie po to, by porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi.

Spotkanie miało na celu uświadomienie, jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami.

Reklamy

Problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Najskuteczniejszą profilaktyką jest wiedza. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

Chęć zarobku i podróży powoduje, że to młodzi ludzie korzystają z ofert pracy za granicą, gdzie mogą zostać wykorzystani do niewolniczej pracy lub w celach seksualnych.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się m.in. czym jest handel ludźmi, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przed wyjazdem za granicę, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK