Hrubieszów: Policjanci szkolili strażaków [ZDJĘCIA]

W  świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjanta ze strażakami.

Reklamy

– Tematem przewodnim spotkania była tematyka bezpieczeństwa na drodze – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji. – Policjant omówił najczęstsze przyczyny wypadków szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach gdzie dochodzi do utraty życia któregoś z uczestników ruchu drogowego. Podał także szereg sposobów przede wszystkim szerokopojętej profilaktyki i informacji, aby takiego rodzaju tragediom na drodze zapobiegać. Funkcjonariusz wspomniał zebranym także o działaniach Road Safety Days, które będą prowadzone we wrześniu bieżącego roku. To działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników – dodaje.

– W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze z I,II i III zmiany Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hrubieszowie – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z KPPSP w Hrubieszowie. – Funkcjonariusze Policji przypomnieli strażakom o obowiązujących zasadach ruchu drogowego, a także o zasadach podczas poruszania się pojazdami uprzywilejowanymi, do których należą pojazdy pożarnicze. Przekazali także cenne uwagi – jak ustawiać pojazdy podczas zdarzenia, aby zapewnić ratownikom maksymalne bezpieczeństwo.

Reklamy

­­


ZDJĘCIA:

­

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, JRG Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Nabór do Służby Więziennej

Hrubieszów: Nabór do Służby Więziennej


Zerknij na Instagram →