Hrubieszów: Policjanci u przedszkolaków [ZDJĘCIA]

Policjanci odwiedzili dzieci w hrubieszowskim przedszkolu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i przybliżyć dzieciom specyfikę zawodu policjanta.

Reklamy

W Miejskim Przedszkolu nr 3 przy, ulicy Grotthusów w Hrubieszowie, odbyło się spotkanie policjantów z przedszkolakami.

Policjanci opowiadali maluchom, na czym polega ich praca. Przybliżyli specyfikę pracy funkcjonariuszy tych pracujących na co dzień w mundurach, ale również policjantów z wydziału kryminalnego. Zebrani mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Reklamy

­

Nieodłącznym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Dzieci znały także podstawowe znaki drogowe i umiały wyjaśnić, co one oznaczają.

Przedszkolaki uważnie słuchały funkcjonariuszy, miały także wiele ciekawych pytań i trafnych spostrzeżeń. Na koniec otrzymały elementy odblaskowe – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej komendy.


źródło i fot. KPP Hrubieszów


Zobacz też:

Hrubieszów: Biegnie dookoła Polski. Śpi w wózku, który ciągnie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Biegnie dookoła Polski. Śpi w wózku, który ciągnie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →