Hrubieszów: Policjanci uratowali 58-latka, który miał zawał. Podziękowanie za szybką pomoc

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie wpłynęło podziękowanie za szybką reakcję i sprawne działanie policjantów miejscowej drogówki. Funkcjonariusze podczas służby zauważyli osuwającego się na ziemię mężczyznę, niezwłocznie udzielili mu pomocy i przewieźli do szpitala. Jak się okazało 58-latek miał zawał serca i liczyła się każda minuta.

Reklamy

 

W minionym tygodniu na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie wpłynęło podziękowanie od 58-letniego hrubieszowianina, w którym dziękuje interweniującym policjantom za sprawne działanie, uczynność i empatię.

Do zdarzenia doszło w styczniu bieżącego roku. Policjanci hrubieszowskiej drogówki podczas służby zauważyli na jednej z miejscowych ulic mężczyznę, który osunął się na chodnik. Podbiegli do niego i pojęli interwencję.

58-letni mieszkaniec Hrubieszowa uskarżał się na silne pieczenie w klatce piersiowej. Objawy wskazywały na to, że mogło dojść do zawału serca. Liczył się czas i to żeby mężczyzna jak najszybciej otrzymał fachową pomoc medyczną. Policjanci udzielili mężczyźnie  pomocy i przewieźli go do szpitala.

 

(źródło i fot KPP Hrubieszów / E.K.)