9 grudnia 2023

Hrubieszów: Półtora miliona na wsparcie dla szpitala? – WIDEO

– Zawnioskowaliśmy do rady powiatu, żeby przekazać półtora miliona złotych na wsparcie dla szpitala – informuje starosta Aneta Karpiuk.

Reklamy

– Zarząd powiatu cały czas wspiera szpital – powiedziała starosta Aneta Karpiuk w czasie niedzielnego briefingu dla mediów. – Obecnie zawnioskowaliśmy do rady powiatu i myślę, że wszyscy radni poprą naszą inicjatywę – żeby przekazać półtora miliona złotych na wsparcie dla szpitala – 1 440 000 zł na dokończenie remontów, które bez tych środków nie zostaną zakończone, a muszą być rozliczone do końca lipca i 60 000 na adaptację pracowni endoskopowej. Myślę, że to nie koniec wsparcia naszego szpitala powiatowego, ponieważ jest w bardzo trudnej sytuacji, a nam – radzie powiatu i mnie, jako staroście bardzo zależy na tym, żeby nasi mieszkańcy mieli zapewnioną opiekę medyczną.

Wypowiedź starosty Aneta Karpiuk:

Reklamy

– Sytuacja finansowa szpitala jest poważna i jeszcze długo taka będzie dlatego, że jest to duży dołek finansowy, z którego szpital niestety będzie wychodził przynajmniej do końca roku, a nawet do roku 2023 – informuje dyr. Alicja Jarosińska. – Za rok 2020 mamy ponad 3 miliony straty finansowej, natomiast za pierwszy kwartał 2021 roku jest ponad 2 200 000 straty.

Alicja Jarosińska o trudnej sytuacji finansowej szpitala:

(wideo: youtube.com / lubiehrubie.pl, fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Ponad pół miliona na sprzęt dla hrubieszowskiego szpitala – ZDJĘCIA, WIDEO

Ponad pół miliona na sprzęt dla hrubieszowskiego szpitala – ZDJĘCIA, WIDEO