2 grudnia 2023

Hrubieszów: Pomogli 82-latce, która nocą błąkała się po mieście

Wczoraj policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że ulicami miasta „błąka się staruszka”, która prawdopodobnie może potrzebować pomocy.

Reklamy

Wczoraj, po godzinie 22, policjanci z Hrubieszowa otrzymali anonimowe zgłoszenie, że ulicami miasta „błąka się samotnie staruszka”, która może potrzebować pomocy.

Mundurowi napotkali kobietę na jednej z ulic. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to 82-letnia mieszkanka miasta. Nawiązanie kontaktu z nią było utrudnione, ponieważ nie mogła sobie przypomnieć, gdzie mieszka i co właściwie robi o tej porze w tym miejscu.

Reklamy

W rozmowie z kobietą udało się ustalić miejsce zamieszkania jej córki – jednak ta nie mogła matki u siebie przenocować, ponieważ przebywa obecnie na kwarantannie. Poinformowała jednak policjantów, gdzie 82-latka mieszka i seniorkę odwieziono do domu.

Na wyróżnienie zasługuje postawa osoby, która powiadomiła służby ratunkowe o tego typu zdarzeniu. Tym bardziej teraz, kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej i nocny, samotny spacer mógłby skończyć się dla starszej, schorowanej osoby bardzo źle.

Przy tej okazji hrubieszowska Policja apeluje po raz kolejny, aby nie pozostawać obojętnym także wobec osób, które śpią na ławkach, klatkach schodowych, w piwnicach… Takie osoby są szczególnie narażone na wychłodzenie. Zainteresujmy się, kiedy widzimy, że osoba nietrzeźwa, samotna lub starsza może potrzebować pomocy. Pamiętajmy, że policjanci sprawdzą każdą informację, a jeden nasz telefon może uratować komuś życie.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Wstrzymane przyjęcia pacjentów na dwóch oddziałach w szpitalu

Hrubieszów: Wstrzymane przyjęcia pacjentów na dwóch oddziałach w szpitalu


LubieHrubie na Instagramie