Hrubieszów: Pomóżmy małym „wojownikom” z naszych stron! [ZDJĘCIA]

24 lipca 2022 roku, na terenie HOSIR w Hrubieszowie, odbędzie się III Gala Muzyki Disco Polo. Gwiazdą imprezy będzie zespół Piękni i Młodzi.

Reklamy

Wystąpią również zespoły: SHANTEL, NEWS, MENELAOS, DISCOBOYS, ENERGY GIRLS, TEX, D.J. DOMIN, D.J TEX.

Dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie dwóch chłopców – Karolka z Werbkowic i Piotrusia z Hrubieszowa.

Karolek Stasiuk z Werbkowic, w tym roku, w sierpniu, skończy 4 latka. Urodził się z wadą lewej rączki, nie posiada II, III i IV paluszka, V z jednym paliczkiem a kciuk z nadliczbowym paliczkiem. Amerykańska filia Paley European Institute w Warszawie, utworzonego przez światowej sławy ortopedę dziecięcego, dr. Drora Paleyego, podejmie się operacji rączki ale cena zabiegu to około 300 tysięcy złotych. Karolek był też na konsultacji lekarskiej w Niemczech, rodzice cały czas szukają najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Celem operacji jest usprawnienie uchwytu w lewej rączce Karolka.

https://dzieciom.pl/podopieczni/34296

Piotruś z Hrubieszowa od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną Zespół Aicardiego Goutieresa. Piotruś ma 3 latka i na chwilę obecną nie chodzi, samodzielnie nie siedzi i nie mówi. Malutki wojownik z Hrubieszowa wymaga ciągłej intensywnej rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Jest szansa, żeby Piotruś zakwalifikował się do leczenia eksperymentalnego w USA.

https://www.siepomaga.pl/piotrus-prokop

Od tego tygodnia będziemy się pisemnie zwracali z prośbą do ewentualnych sponsorów, bowiem koszty organizacji III Gali Disco Polo są – musi być profesjonalna ochrona, nagłośnienie, plakaty itp.

Dochód z biletów i wpłat do puszek chcielibyśmy w całości wpłacić na konta podanych wyżej fundacji, dla naszych polskich, niczemu nie winnych chłopaków, którzy dzielnie walczą ze swoimi chorobami. Jeżeli ktoś z państwa chciałby pomóc nam w organizacji imprezy, finansowo i nie tylko, to prosimy o kontakt:

Organizatorzy:

601 341 445 – Danuta Muzyczka

603 094 645 – Paulina Banaszek

607 794 168 – Mateusz Sołtysiak

Patronat honorowy nad imprezą objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska. Relację z koncertu przeprowadzi m.in. Telewizja Polsat – DISCO POLO Music.

­

Danuta Muzyczka

­

­

Fot. Maja Prokop, Angelika Stasiuk


Zobacz też:

Charytatywna gala disco polo w Hrubieszowie

Charytatywna gala disco polo w Hrubieszowie