Hrubieszów: Ponad 28 tysięcy dla orkiestry w mieście i powiecie

Pogoda pokrzyżowała nieco plany organizatorom tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hrubieszowie.

Reklamy

Po raz pierwszy koncert główny miał się odbyć w plenerze, na Placu Du Chateau przed Hrubieszowskim Dom Kultury, ale ze względy na silny wiatr i zimno, impreza została przeniesiona do sali widowiskowej HDK.

W czasie imprezy odbywały się licytacje orkiestrowych gadżetów i przedmiotów, przekazanych przez miejscowych przedsiębiorców, które w tym roku przyniosły rekordową kwotę 1755 złotych. Najwięcej, 180 złotych, wylicytowano za zegar ścienny z logo 22 Finału WOŚP. Przez cały dzień pieniądze do puszek zbierali wolontariusze, którzy czekali na ofiarodawców w mieści i innych miejscowościach powiatu hrubieszowskiego. W sumie sztab WOŚP, działający przy HDK, zebrał 18 tysięcy 67 złotych i 63 grosze, z czego 16 tysięcy 321 złotych i 63 groszy wrzucono do puszek. Tak jak przed rokiem najwięcej pieniędzy przyniósł Michał Janiec – 1 tysiąc 160 złotych i 13 groszy. 

Pieniądze przekazane przez sztab, działający przy HDK, to nie wszystko co orkiestra zebrała w Hrubieszowie i okolicach. Na ulicach miasta i w innych miejscowościach kwestowało także ponad 30 wolontariuszy ze sztabu WOŚP, utworzonego przy miejscowym Hufcu ZHP. Do ich puszek trafiło 9 tysięcy 954 złote i 53 grosze.

W sumie wielka orkiestra w Hrubieszowie i powicie hrubieszowskim zebrała 28 tysięcy 22 złote i 16 groszy.

Podczas koncertu, który poprowadziła Jolanta Głowacz ze Spółdzielczego Klubu Kultury „Słoneczko”, na scenie HDK wystąpiły zespoły: „Naydis”, „Folwark”, „Sold Out” i „Vis Maior”, soliści Agata Buta, Anna Urbaniak, Patryk Wilczek i Marlena Stangryciuk oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy zaprezentowali się w oryginalnych strojach bojowych.

Uczestnicy hrubieszowskiej orkiestry mogli też spróbować pysznej grochówki, przyrządzonej przez Leszka Mizerskiego, a po koncercie na placu przez domem kultury odbyło się symboliczne „światełko do nieba”, o które w tym roku zadbali m.in. sami uczestnicy, przynosząc ze sobą zimne ognie.


źródło: ias24.eu

 

Zobacz też:

HDK: Koncert 22. Finału WOŚP Wideo

HDK: 22. Finał WOŚP – udało się zebrać ponad 18 tysięcy Foto

Koncert 22. Finału WOŚP – fotoreportaż Łukasza Kłody Foto

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Turniej „Gramy dla Jerzego” w ramach 22. Finału WOŚP Foto

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. „Gramy dla Jerzego” w ramach 22. Finału WOŚP – turniej kadetów i juniorów Foto

XXII Finał WOŚP w Sztabie GOK Horodło. Zebrano 4257,26 zł. Foto

Szkoła Podstawowa w Kopyłowie dla WOŚP Foto