Hrubieszów: Powiatowe nominacje dla małych recytatorów

Bardzo wysoki i niespotykany w ostatnich latach poziom artystyczny, szczególnie wśród najmłodszych wykonawców oraz ciekawy repertuar. Tak jurorzy podsumowują tegoroczne przesłuchania uczestników powiatowego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego w Hrubieszowie, który odbył się w czwartek 18 maja w miejscowym domu kultury.

Reklamy

 

Spośród prawie 40 wykonawców komisja przyznała 9 nagród, w tym 4 nominacje do finału wojewódzkiego, który na początku czerwca odbędzie się w Lublinie. Oprócz uczniów z powiatu hrubieszowskiego, do przesłuchań zakwalifikowano również trzech recytatorów z powiatu tomaszowskiego, gdzie nie było takich eliminacji, z czego dwie osoby otrzymały nominacje. Według obserwatorów świadczy to o tym, że komisja była bezstronna i wybrała osoby o największym potencjale, które mają szanse na udany występ w kolejnym etapie zmagań. 

Spośród recytatorów z klas I – III nominacje zdobyli dwaj uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie. Olaf Lewandowski otrzymał ją za utwór Agnieszki Frączek „Miss stonoga”, a Paweł Stankiewicz zaprezentował wiersz Danuty Wawiłow „Jak tu ciemno”. Obydwaj nominowani przygotowywali się do występu pod kierunkiem Małgorzaty Serafin.

W starszej kategorii wiekowej jurorom najbardziej spodobały się występy uczennic Szkoły Podstawowej w Tarnawatce – Natalii Dudek i Aleksandry Krzeszowskiej. Pierwsza zdobyła nominację za „Rybkę” Małgorzaty Musierowicz, zaś druga zaprezentowała fragment utworu „Nie dość blada królewna” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Natalia Dudek pracowała pod kierunkiem Anety Mużacz, natomiast Aleksandra Krzeszowska do występu przygotowywała się z Małgorzatą Knafel.

a liście nagrodzonych znaleźli się również: Karina Guzik ze Szkoły Podstawowej w Hulczu, Wiktoria Krupińska ze Szkoły Podstawowej w Czerniczynie i Amelia Panasiewicz z ZSM 1 w Hrubieszowie oraz Julia Michalewska z Zespołu Szkół w Werbkowicach i Adrian Rewrowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Malicach. 

Uczestników eliminacji powiatowych oceniały Marzena Muzyczuk i Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie oraz Jolanta Głowacz z Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Finał wojewódzki tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się 6 i 7 czerwca w Lublinie.

 

źródło: ias24.eu / HDK

fot. HDK