Hrubieszów: Powrót kolei pewny. Hetman w oficjalnym rozkładzie jazdy PKP

Więcej połączeń z Chełma, nowe połączenie międzynarodowe do Kowla, powrót po 13 latach pociągów do Hrubieszowa oraz nowoczesny tabor do Terespola – tak w skrócie przedstawia się rozkład PKP Intercity 2017/2018 dla woj. lubelskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia br.

Reklamy

 

Nowe i powracające połączenia

PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z woj. lubelskiego nowości w rozkładzie jazdy 2017/2018. Od grudnia z Chełma do Gorzowa Wielkopolskiego pojedzie skład TLK Uznam. Dzięki temu mieszkańcy tej miejscowości zyskają możliwość lepszego dojazdu m.in. na Mazowsze i do Wielkopolski. Dodatkowo po 13 latach przerwy Hrubieszów zyska bezpośrednie krajowe połączenia. Pociąg IC Hetman pojedzie z Hrubieszowa aż do Jeleniej Góry, dzięki czemu pasażerowie zyskają możliwość dojazdu m.in. do Rzeszowa, Krakowa czy Wrocławia. Ponadto PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomi od grudnia drugą parę pociągów na trasie Chełm – Kowel. Oba połączenia będą skomunikowane z pociągami do stolicy. Liczba połączeń na trasie
z Lublina do Warszawy pozostanie bez zmian – do dyspozycji podróżnych będzie osiem pociągów. Natomiast pasażerowie z Chełma od grudnia skorzystają z trzech bezpośrednich składów do stolicy (TLK Uznam, TLK Ogiński i TLK Chełmianin).

 

Nowoczesnym taborem do Terespola

Od grudnia na trasie Warszawa – Terespol pasażerowie skorzystają z nowych i zmodernizowanych wagonów. Znajdą się one w zestawieniu składów IC Starzyński i IC Skaryna. Na ich pokładach do dyspozycji podróżnych będzie szereg udogodnień, takich jak np. wygodne fotele, gniazdka elektryczne czy klimatyzacja. Nowoczesny tabor jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Prace modernizacyjne na trasie do Lublina

Z uwagi na prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury nadal będzie obowiązywać zmieniona trasa z Lublina do Warszawy m.in. przez Parczew i Łuków. Natomiast za składy jadące z kierunku Krakowa i Wrocławia, od Radomia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, która zabierze podróżnych do Nałęczowa, Puław i Lublina.

 

Bilety w promocyjnych cenach

Pasażerowie, którzy kupią bilet z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Dzięki ofercie Wcześniej – Taniej, w zależności od terminu zakupu biletu, pasażer otrzyma rabat w wysokości 30, 20 lub 10% na przejazd. Bilety na połączenia PKP Intercity można kupić przez Internet na intercity.pl, za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, a także w kasach lub biletomatach.

 

Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie

Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200.

 

*opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto, usługę świadczy PKP Intercity S.A.  

 

źródło i fot. PKP IC