Hrubieszów: Pożar domu na ulicy Targowej. W akcji uczestniczyło 24 strażaków, straty oszacowano na 100 tys. (ZDJĘCIA)

Dziś w nocy, doszło do pożaru budynku mieszkalnego na ulicy Targowej w Hrubieszowie. W akcji gaśniczej uczestniczyło 24 strażaków. Straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

Reklamy

– W dniu 26.01.2022 roku o godzinie 23:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Hrubieszowie na ulicy Targowej – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej – 3 z JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP KSRG Dziekanów oraz OSP Kobło. Po przybyciu pierwszych zastępów, zastano pożar połowy budynku mieszkalnego. Ogień i dym wydobywał się na zewnątrz budynku poprzez dach i otwory okienne. Troje mieszkańców samodzielnie opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej, wynosząc dwie butle z gazem propan-butan. Działania straży pożarnej wyposażonej w aparaty ochrony układu oddechowego polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w skrzynce elektrycznej zlokalizowanej na zewnątrz oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza palącego budynku. Na polecenie kierującego działaniami ratowniczymi, wezwano Zespół Ratownictwa medycznego w celu przebadania lokatorów. Po wykonaniu diagnostyki okazało się, że poszkodowani nie potrzebują pomocy lekarskiej. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i skontrolowano kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz pod kątem obecności osób postronnych, których obecności nie stwierdzono. Na miejsce pożaru przyjechał pracownik Urzędu Miasta Hrubieszów, który zapewnił lokal zastępczy dla poszkodowanych.

W akcji ratowniczej udział wzięły: trzy jednostki JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP KSRG Dziekanów oraz OSP Kobło. Łącznie pożar gasiło w tym 24 strażaków. W działaniach uczestniczył również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Interwencja trwała 3 godziny i 53 minuty.

Przypuszczalną przyczyną pożaru, jak informują strażacy, było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

­

(info: KP PSP Hrubieszzów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, OSP Kobło, Szymon Brudnowski, lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Pożar na Gródeckiej. Strażacy wyprowadzili z ognia dwie starsze osoby (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Pożar na Gródeckiej. Strażacy wyprowadzili z ognia dwie starsze osoby (ZDJĘCIA)