Hrubieszów: Pożar na ulicy Górnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dziś, wczesnym rankiem, doszło do pożaru domu na ulicy Górnej w Hrubieszowie.

Reklamy

Dziś, przed godziną 5 rano, hrubieszowska Straż Pożarna została zawiadomiona o pożarze domu (prawdopodobnie pustostanu), na ulicy Górnej w Hrubieszowie.

Na miejsce zostały skierowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Hrubieszowa, OSP Hrubieszów, OSP Teptiuków, OSP Dziekanów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Hrubieszowa i Policję.

Reklamy

Oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz informuje:

– W dniu 11.05.2023 roku o godzinie 4:33 na Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Hrubieszowie na ulicy Górnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar drewnianego budynku mieszkalnego w całości. Budynek był niezamieszkały i nie była do niego podłączona instalacja elektryczna.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku oraz jednego prądu wody z podnośnika SHD-25.

Po przytłumieniu ognia ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukali budynek pod kątem obecności osób postronnych, których nie stwierdzono. Następnie przystąpiono do dogaszenia istniejących zarzewi oraz do częściowej rozbiórki obiektu. OSP Hrubieszów i OSP Kobło ponownie zadysponowano na miejsce pożaru celem prac rozbiórkowych budynku. Dalsze czynności związane z przyczyną powstania pożaru prowadzi KPP w Hrubieszowie.

W działaniach na miejscu zdarzenia udział brały: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, 3 jednostki JRG Hrubieszów, OSP KSRG Teptiuków, OSP KSRG Dziekanów, OSP Hrubieszów – łącznie 26 strażaków. Do prac rozbiórkowych budynku zadysponowano OSP Kobło i OSP Hrubieszów w tym 11 strażaków.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Straty oszacowano na 100 tys. zł. Interwencja trwała 7h 16 minut.

Przyczyny i wszelkie okoliczności zdarzenia bada hrubieszowska Policja.
info, fot. Mi Chał, K.A., wideo: K.P. / youtube.com – nadesłane, KPPSP Hrubieszów / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Marek Stępora


Zobacz też:

Hrubieszów: Mandat w wysokości 5 tys. i 30 punktów karnych

Hrubieszów: Mandat w wysokości 5 tys. i 30 punktów karnych


Zerknij na Instagram →