Hrubieszów: Pożegnanie i powitanie dyrektora HDK

Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej odbyło się oficjalne pożegnanie dotychczasowej dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury – Emilii Feliksiak oraz powitanie nowej – Grażyny Temporowicz.

Reklamy

 

Emilia Feliksiak kierowała HDK od 2006 r., a z końcem stycznia 2020 r. przeszła na emeryturę. Usłyszała w czasie pożegnania dużo ciepłych słów. Za „cierpliwość i profesjonalizm” dziękował jej nie tylko zastępca burmistrza Hrubieszowa Paweł Wojciechowski i radni, ale również pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i pomocniczych.

Nowa dyrektor – Grażyna Temporowicz, jest absolwentką Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończyła 2 letni Kurs Tańca II stopnia w Lublinie ze specjalizacją taniec ludowy oraz Państwową Szkołę Muzyczną w Przemyślu. W trakcie studiów tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca Akademii Rolniczej w Lublinie.

Po ukończeniu studiów założyła Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Od początku swojej kariery zawodowej (od 33 lat) związana jest z Hrubieszowskim Domem Kultury. Jest choreografem, instruktorem tańca, animatorem kultury, trenerem i pedagogiem.

W swojej wieloletniej pracy kulturalnej dała się poznać, jako osoba kreatywna, doskonały fachowiec, świetna organizatorka oraz wybitny animator krzewiący kulturę ludową w środowisku lokalnym. Wszystkie podejmowane przez nią działania mają znaczący wpływ na edukację dzieci i młodzieży.

 

info i fot. UM Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Grażyna Temporowicz nowym dyrektorem HDK

WIADOMOŚCI – Konkurs na dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury