Hrubieszów: Prawo i Sprawiedliwość podsumowało wyniki wyborów samorządowych

W dniu 1 grudnia br. w Hrubieszowie odbyło się spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości podsumowujące przebieg oraz wyniki wyborów samorządowych w powiecie hrubieszowskim.

Reklamy

 

Ponadto w spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Zieliński, nowo wybrani radni, wójtowie oraz Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Pani Maryla Symczuk.

Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość ds. wyborów w powiecie hrubieszowskim, Pani Anna Kusiak-Janiec, dokonując prezentacji wyników wyborów, zwróciła uwagę na fakt znacznego wzrostu poparcia uzyskanego przez kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w porównaniu do wyborów, które odbyły się w 2014 roku. W opinii Pani Anny Kusiak-Janiec wynika to z dobrej oceny działań podejmowanych przez władze centralne i spójną politykę rządu. Pani pełnomocnik zwróciła uwagę na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz jesienne krajowe wybory parlamentarne, które będą wymagały podjęcia wysiłków w celu umocnienia silnej pozycji politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei Poseł Tomasz Zieliński wskazał na korzyści płynące z porozumienia zawartego z KW Porozumienie i Rozwój na szczeblu samorządu powiatowego. Zdaniem Posła T. Zielińskiego powstała koalicja jest szansą na rozwój powiatu, na nowe inwestycje, na dobrą współpracę z władzami Sejmiku Województwa Lubelskiego i rządem.

Podsumowując spotkanie, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Pani Maryla Symczuk zadeklarowała współpracę z Burmistrz Miasta Hrubieszowa Panią Martą Majewską, wójtami i radnymi poszczególnych gmin powiatu na rzecz rozwoju i realizacji dobrych pomysłów. Zdaniem Pani Starosty konieczne jest skoordynowanie działań przez poszczególne gminy, współpraca i podjęcie wzmożonych wysiłków, by wydobyć powiat z marazmu.

Pani Anna Kusiak-Janiec podziękowała członkom Prawa i Sprawiedliwości za poparcie, oraz zaangażowanie w wybory.


Koło Miejskie

Prawo i Sprawiedliwość Hrubieszów


fot. PiS Hrubieszów