Hrubieszów: Program obchodów Święta Niepodległości

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w Hrubieszowie 11 listopada 2021 roku.

Reklamy

Burmistrz Miasta Hrubieszowa, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, Parafia pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie, zapraszają na Uroczystości Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w Hrubieszowie 11 listopada 2021 roku.

Program obchodów:

godz. 9:20 Plac przy kościele pw. Św. Mikołaja: podniesienie flagi państwowej na maszt, wystąpienie Burmistrza Miasta Hrubieszowa, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów i wieńców pod Pomnikiem Legionisty,

godz. 10:00 uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie,

godz. 12:00 Koncert Orkiestry Dętej Piłsudczyków RP Okręg Lubelski (sala widowiskowa HDK).

Uroczystości przeprowadzone będą z przestrzeganiem zasad reżimu sanitarnego i wszystkich obowiązujących zaleceń w związku z epidemią SARS-COV-2 przy organizacji wydarzenia i w jego trakcie.

***

O godz. 13:00, na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Ciesielczuka 2 odbędzie się impreza sportowa pod hasłem „Biegniemy razem w Dniu Niepodległości”.

Start i meta biegu znajduje się przy hali HOSiR. Bieg będzie składał się z 2 pętli po 2,5 km każda i będzie przebiegał następującymi ulicami miasta: HOSiR – Wesoła – Żeromskiego – Kilińskiego – 3 Maja – Bolesława Prusa – Partyzantów – Żeromskiego – Wesoła – HOSiR. Nordic Walking – dystans 2,5 km – jedna pętla tymi samymi ulicami.

­

(info, grafika: UM Hrubieszów, HOSiR)


Zobacz też:

Hrubieszów, 11 listopada – Biegiem i marszem uczcij, że Polska jest na mapach świata!

Hrubieszów, 11 listopada – Biegiem i marszem uczcij, że Polska jest na mapach świata!