Hrubieszów: Przedszkolaki z Małego Księcia w świecie pieniądza

Dzieci z trzech najstarszych grup Miejskiego Przedszkola nr 1 im. Małego Księcia w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 roku, realizowały projekt „Mały Ekonomista”.

Reklamy

Celem projektu, współfinansowanego jest przez Narodowy Bank Polski, było ukształtowanie wiedzy dzieci na temat pieniądza w jego historycznym, okolicznościowym i współczesnym aspekcie. Dzieci brały udział w warsztatach ekonomicznych, dzięki którym zapoznały się z pojęciem pieniądza, numizmatyki, sposobami jego pozyskiwania oraz oszczędzania.

W ramach projektu dzieci odwiedziły również wioskę Gotów w Masłomęczu, gdzie miały możliwość wybicia własnej monety. Zwieńczeniem projektu była uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki konkursu „Cudowna Moneta”, upamiętniającego 100-lecie Bitwy Warszawskiej.

Reklamy

Nasze przedszkole jest jednym z pierwszych przedszkoli w Polsce, które podjęły współpracę z Narodowym Bankiem Polskim w celach edukacyjnych. Duże zaangażowanie dzieci w ten projekt oraz osiągnięte efekty przyczyniły się do podjęcia kolejnych kroków w celu kontynuacji współpracy z NBP.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów na naszej stronie internetowej.

Dyrektor i Nauczyciele MP nr 1


Zobacz też:

Bal karnawałowy w przedszkolu przy ul. Gródeckiej – ZDJĘCIA

Bal karnawałowy w przedszkolu przy ul. Gródeckiej – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze