Hrubieszowski Klub Kolekcjonera zwraca się z prośbą o pomoc! Potrzebne są znicze, by w dniu Wszystkich Świętych, móc je zapalić na grobach poległych za Ojczyznę.

Reklamy

Szanowni Mieszkańcy Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego!

Już tylko tydzień pozostał do Dnia Wszystkich Świętych. Jak co roku, większość z Nas odwiedzi cmentarz parafialny, wojenny, prawosławny przy ulicy Nowej i Kolejowej w Hrubieszowie. Tam spoczywają Nasi bliscy, przyjaciele, policjanci, milicjanci, powstańcy styczniowi i listopadowi, duchowni, żołnierze legioniści spod Monte Cassino, Arnhem, 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej, Armii Krajowej i wielu innych, pomordowanych przez okupanta. Jak co roku i w każde ich święto, zawsze o nich pamiętamy, zapalając znicze, składając wiązanki kwiatów na ich grobach.

Hrubieszowski Klub Kolekcjonera zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc! Potrzebujemy zniczy oraz wkładów do zniczy – potrzebne jest około 250 sztuk.

Reklamy

Nadmieniam, że podzielimy się ze Środowiskiem 27 Wołyńskiej Dywizji AK – z Panią Mirską, bo są w podobnej sytuacji do naszej. Oni, podobnie jak my, kupują wiązanki i znicze za własne pieniądze, ponieważ nie dostajemy żadnych dotacji. A przecież światło i pamięć należy się każdemu Bohaterowi!

Miło mi poinformować, że zanim jeszcze nasz apel się ukazał, wieczorem dzień wcześniej, w imieniu Stowarzyszenia Piłsudczyków, kolega Krzysztof Drączkowski przekazał 84 zniczy szklanych, kolejne 40 wkładów ja zakupiłem – w sumie mamy 124 sztuki.

Wielu znajomych obiecało nam pomoc. Nie chcemy żadnych datków finansowych, tylko prosimy o znicze i wkłady, które wspólnie z harcerzami zapalimy na grobach pomordowanych żołnierzy i legionistów.

Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o firm i ludzi dobrej woli o to wsparcie tego szczytnego celu.

Gdyby ktoś chciał przekazać znicze, podaję do siebie telefon kontaktowy – 728 204 888. Przyjadę i je odbiorę, a po Wszystkich Świętych, wszystkim darczyńcom podziękujemy na portalu lubiehrubie.

Z GÓRY BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

­

Mieczysław Zapała i Mirosław Borysiewicz

Zobacz też:

Hrubieszów: Poświęcenie mogił sanitariuszki, policjantów i legionistów – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Poświęcenie mogił sanitariuszki, policjantów i legionistów – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie