Hrubieszów: Przywłaszczyła sobie znaleziony w taksówce telefon

19-latka jadąc w Hrubieszowie taksówką, znalazła leżący na siedzeniu telefon komórkowy, schowała go do kieszeni i pojechała do domu. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

46-letni mieszkaniec Hrubieszowawracał jechał taksówką. W domu zorientował się, że nie ma telefonu komórkowego. Podejrzewając, że mógł go zgubić w czasie podróży, zgłosił to policjantom, którzy szybko dotarli do właściciela taxi. Po dokładnym przeszukaniu wnętrza pojazdu, zguby nie znaleziono.

Funkcjonariusze ustalali kolejno podróżujące taksówką osoby. W końcu dotarli do mieszkającej w jednej z podhrubieszowskich miejscowości 19-latki, u której znaleziono zagubiony telefon. Młoda kobieta przyznała, że faktycznie podróżowała tym autem, a kiedy zobaczyła leżący na siedzeniu przedmiot schowała go do kieszeni i pojechała do domu.

Zgubę zwrócono właścicielowi.

Teraz 19-latka odpowie za przywłaszczenie mienia, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji przypominamy, że w sytuacji, gdy odnajdziemy jakąś rzecz i nie znamy jej właściciela mamy obowiązek zgłosić ten fakt do najbliższej komendy policji lub oddać ją do Biura Rzeczy Znalezionych, które w Hrubieszowie znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego ul. Narutowicza 34.

 

info: KPP w Hrubieszowie