Hrubieszów: Pudełka Szczęścia Parafialnego Zespołu Caritas

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas, w dniu 16 czerwca 2020 roku, przekazali upominki na dziecięcy oddział hrubieszowskiego szpitala oraz grupie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy siebie”.

Reklamy

 

„Pudełka szczęścia” to ogólnopolska akcja organizowana przez Caritas Polska. Głównym jej sponsorem była Firma Nestle, która ufundowała prezenty w postaci paczek.

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas, w dniu 16 czerwca 2020 roku, przekazali upominki na dziecięcy oddział hrubieszowskiego szpitala oraz grupie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy siebie”. Szczytna inicjatywa wynikała z chęci sprawienia przyjemności i uśmiechu najmłodszym dzieciom z obu placówek.

Reklamy

 

„Dzieci naszą nadzieją”

Każde dziecko jest uosobieniem niewinności i źródłem nadziei, bo przyczynia się nie tylko do budowania Kościoła, ale także do humanizacji społeczeństwa. Zarazem jest ono osobą, podmiotem i podstawową rzeczywistością tego świata.

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

Troska o dziecko jest bowiem pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.

Bycie dzieckiem, to ocalenie w sobie ufności i zdziwienia. To traktowanie czasu, przed jego upływem.

Dziecko jest nadzieją, bo ma przed sobą życie, bo jest niczym nie skażone, bo autentycznie kocha, bo nas raduje. Dzieci dają nam miłość, ale także oczekują jej od nas. Nie doświadczając jej, usychają jak kwiat bez wody i słońca. Gdyby człowiek, każdego dnia rzucał kwiatek na drogę swojego dziecka, ulice ziemi wypełniły by się radością, miłością i szczęściem. Uczynić kogoś szczęśliwym, to jakby jego życie pomnożyć i pogłębić. Szczęście jest głuche, nie zwraca uwagi na krzyczących, widzi tylko czyny.

Warto spojrzeć na świat tak, jak dziecko i się nim zachwycić.

Wolontariusze

fot. Parafialny Zespół Caritas