25 września 2023

Hrubieszów: Radni o niepełnosprawnych i obligacjach

Niepełnosprawni mieszkańcy Hrubieszowa będą mieć łatwiejszy dostęp do urzędu miasta. W budynku, zajmowanym wspólnie ze starostwem powiatowym, zostanie zamontowana platforma, dzięki której będą mogli bez kłopotu dotrzeć do konkretnych urzędników, by załatwić swoje sprawy.

Reklamy

 

Podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek 6 października radni zgodzili się na przekazanie pieniędzy na ten cel powiatowi hrubieszowskiemu. 

Starostwo w Hrubieszowie zajmuje parter budynku przy ul. H. Dobrzańskiego „Hubala”, natomiast urząd miasta znajduje się na piętrze, ale to powiat jest w tym przypadku inwestorem, ponieważ tylko on mógł się starać o dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotacja została przyznana, ale początkowo miało to być 40 procent kosztów, a ostatecznie będzie to mniejsza kwota. Dlatego we wtorek Rada Miejska w Hrubieszowie dołożyła brakującą część. 

Reklamy

Firma, która ma zamontować platformę, już jest wybrana, a dzięki uzupełnieniu środków, umowa może zostać podpisana we wtorek 7 października. Termin jej realizacji jest wyznaczony na 30 listopada. Miasto wyda na ten cel 70 tysięcy złotych, a ponad 30 tysięcy będzie pochodzić z PFRON-u. 

Podczas wtorkowej sesji radni zgodzili się też na emisję obligacji komunalnych na kwotę 2,5 miliona złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na pokrycie zobowiązań oświatowych. 

Reklamy


źródło: ias24.eu