Hrubieszów: Radość, współpraca, integracja – senior z seniorem zawsze znajdą do siebie drogę

80 osób młodych duchem, piękno Ziemi Hrubieszowskiej, goście z Lublina, integracja i nawiązanie współpracy to efekt wizyty studyjnej jaka odbyła się w piątek 13 lipca 2018 roku.

Reklamy

 

Klub Złotego Wieku działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury gościł seniorów z Lublina skupionych przy stowarzyszeniu Szczęśliwe Dzieciństwo. Grupa lubelska, której przewodziła Agnieszka Łysiak liczyła 50 osób i przyjechała zobaczyć jak działają seniorzy w Hrubieszowie.

Przywitaliśmy ich w siedzibie HDK, opowiedzieliśmy o tym jak pracujemy, jakie są nasze cele i działania, zaprezentowaliśmy materiały Montessori, na których realizujemy czasami zajęcia. Goście opowiedzieli o sobie, o swoim Stowarzyszeniu, sukcesach i codzienności, nastąpiła wymiana, poznanie wspólnych pasji i rzeczy, które wyróżniają poszczególne osoby.

Reklamy

Większość z gości w naszym mieście była po raz pierwszy, więc nie mogło zabraknąć pokazania uroków naszego regionu. Czasu mieliśmy mało, pogoda nam sprzyjała, pokazaliśmy klimat miasta trzech kultur i piękno nadbużańskiego krajobrazu.

Uczestnicy tak mówili o wizycie: „Nasza Mała Ojczyzna” –  właśnie tutaj, w Hrubieszowie, przekonaliśmy się co oznacza to pojęcie. Ile zależy od ludzi, którzy tworzą daną społeczność i działają na jej rzecz. Wspaniałych, mądrych dla których praca jest prawdziwą pasją. Stąd ten wyjątkowy klimat towarzyszący nam przez cały czas wizyty. Właśnie wracamy do Lublina. Pełni wrażeń, zachwyceni miejscem. Cudowne, klimatyczne spotkanie.”

Miło jest czytać takie słowa, dla nas również było to wyjątkowe spotkanie, które zaowocowało przyjaźnią. Poznaliśmy pozytywnie zakręconą grupę ludzi i cieszymy się, że mogliśmy pokazać naszą małą hrubieszowską Ojczyznę. Współpraca na pewno zaowocuje, już planujemy wyjazd na Zlot Seniorów do Lublina.

Osobami koordynującymi wizytę były Jola Głowacz i Jola Janiec – duet HDK i MBP.

 

tekst i fot. Jolanta Głowacz