Hrubieszów: Remont mogił żołnierzy – legionistów poległych. Podsumowano projekt

15 stycznia, w hrubieszowskim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie podsumowujące projekt związany z remontem mogił żołnierzy – legionistów poległych w latach 1918 – 1920.

Reklamy

 

W związku z zakończeniem zadania pn.: „Remont mogił żołnierzy – legionistów poległych w 1918 – 1920 roku, pochowanych na cmentarzu grzebalnym w Hrubieszowie”, które uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju” dnia 15 stycznia 2020 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Hrubieszów odbyło się spotkanie Zespołu Sterującego.

Podczas posiedzenia dokonano podsumowania zadania. Całkowity koszt projektu wyniósł 83 135,70 zł., w tym dotacja z budżetu państwa 51 178,34 zł, a finansowe środki własne wnioskodawcy wyniosły 31 957,36 zł.

Władze Miasta złożyły podziękowania wszystkim zaangażowanym w projekt, który podniósł poczucie odpowiedzialności za pomniki i znaki historii związane z regionem.

Władze miasta liczą na to, że wyremontowane kwatery żołnierzy Legionów Polskich staną się ważnym miejscem na mapie Hrubieszowa, przy którym będą odbywały się uroczystości patriotyczno – religijne z udziałem młodzieży i mieszkańców miasta.

 

info i fot. UM Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Odsłonięcie odnowionych mogił żołnierzy-legionistów

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Trwają prace związane z remontem mogił żołnierzy-legionistów