Hrubieszów: Rocznica Powstania Warszawskiego – koncert zespołu Hubal – ZDJECIA, WIDEO

1 sierpnia Hrubieszów uczcił 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i oraz ofiary tragicznych wydarzeń, które miały miejsce na Wołyniu w 1943 roku.

Reklamy

Od godz. 16, na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury wysłuchać można było słuchowiska „Pamiętniki i pieśni patriotyczno – powstańcze”.

Dokładnie o godz. 17.00, w 77 rocznicę Godziny „W” – wybuchu powstania – druhowie z OSP Hrubieszów wyemitowali minutowy sygnał pamięci, po którym nastąpiło krótkie przemówienie zastępcy burmistrza Hrubieszowa Pawła Wojciechowskiego.

O godz. 20 odbył się koncert zespołu wokalnego Hubal – w dwóch odsłonach – poświęconych Powstaniu Warszawskiemu i Rzezi Wołyńskiej. W trakcie występu przedstawiono rys historyczny oby wydarzeń, odbyła się również promocja najnowszego teledysku zespołu „Msze niedokończone…”

W występie zespołu Hubal gościnnie wzięła udział 3 Gromada Zuchowa im. Marii Konopnickiej w Uchaniach działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach . Odśpiewali wspólnie piosenki „Warszawskie dzieci ” oraz „Pałacyk Michla”.

­

(wideo, fot. lubiehrubie.pl)


Retransmisja koncertu zespołu Hubal:

(wideo: youtube.com)


Zobacz też:

NSZZ Policjantów o uroczystościach w Hrubieszowie – ZDJĘCIA

NSZZ Policjantów o uroczystościach w Hrubieszowie – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie