Hrubieszów: Równe granie orkiestry

Mieszkańcy Hrubieszowa i okolic grają równo. Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 22 tysiące 437 złotych i 91 groszy, czyli o 40 złotych mniej niż rok temu.

Reklamy

Pieniądze zbierano zarówno w mieście, jak i kilku gminach powiatu hrubieszowskiego oraz na granicy w Zosinie. W sumie w niedzielę 13 stycznia kwestowało około 50 wolontariuszy i kilkadziesiąt wspierających ich osób. 

Tak jak przed rokiem najbardziej skuteczny był Michał Janiec z Hrubieszowa, który miał w puszce 1294 złote i 3 grosze. Ponad tysiąc złotych zebrały również Marta Szumska (1158,49) i Katarzyna Mazniewa (1104,65). Efekty kwesty na polsko-ukraińskiej granicy w Zosinie i okolicznych miejscowościach to ponad 3000 złotych.

Za przedmioty od sponsorów i gadżety, przekazane przez Fundację WOŚP, podczas koncertu w Hrubieszowskim Domu Kultury, wylicytowano łącznie 1420 złotych. Największe kwoty, prowadzący aukcję, uzyskali za kubek WOŚP, który kupili funkcjonariusze służby więziennej z miejscowego zakładu karnego, a także koszulkę z wizerunkiem Alberta Einsteina z limitowanej serii, zamówionej również przez sztab główny orkiestry w Warszawie. Dużą popularnością cieszyła się także, przygotowana po raz pierwszy, miejska maskotka „Hrubcia” z… piernika.

Zgodnie z tradycją, biletem wstępu na niedzielny koncert, było czerwone serduszko WOŚP kupione przy wejściu. W zamian publiczność mogła podziwiać występy lokalnych artystów z hrubieszowskich szkół oraz solistów i grupy, działające w HDK. Na scenie pojawiły się m.in: finalistki konkursów piosenki – Maria Łyko, Agata Buta, Flavia Ciundari, Karolina Krawczuk, Ola Rezler i Kinga Wlizło, gitarzysta Patryk Wilczek, a także formacje taneczne z Osiedlowego Domu Kultury „Słoneczko” oraz zespoły muzyczne „Vis Maior”, „Cegła”, „Jeebs”, „Zorbas Band” i „Saint Death”.

Pieniądze zbierano także podczas turnieju tenisa stołowego, w którym zagrało ponad 200 zawodniczek i zawodników. Dzięki „wpisowemu” konto orkiestry wzbogaciło się o prawie 480 złotych. 

Przedstawiciele sztabu WOŚP w Hrubieszowie dziękują wszystkim za pomoc w organizacji zbiórki, koncertu oraz obsłudze wolontariuszy.


Źródło: ias24.eu