Hrubieszów: Rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach i innych zagrożeniach

Policjanci spotkali się z uczniami Technikum Mechanicznego przy Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o zgubnych skutkach zażywania narkotyków i dopalaczy oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z popełnionych przestępstw i wykroczeń.

Reklamy

 

Każdy człowiek ma naturalną potrzebę poszukiwania przyjemności oraz uciekania od spraw trudnych i bolesnych. Zdarza się, że chcąc zaspokoić te potrzeby, a czasem z ciekawości lub chęci zaimponowania innym, młodzi ludzie sięgają po alkohol, narkotyki czy dopalacze. Niestety, rzadko myślą o konsekwencjach takich działań.

Hrubieszowscy policjanci, podczas spotkań z młodzieżą, starają się ostrzegać przed konsekwencjami prawnymi, jakie grożą za posiadanie narkotyków i innych substancji zabronionych. Ostrzegają również przed zgubnym, a nierzadko tragicznym finałem ich używania.

W środę 13 marca odbyło się jedno z cyklu spotkań o tej tematyce w Technikum Mechanicznym przy Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.

Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o zgubnych skutkach zdrowotnych i prawnych zażywania narkotyków i dopalaczy. Uświadamiali także młodym ludziom, jakie konsekwencje prawne grożą im za popełniane wykroczenia i przestępstwa.

 

(źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / E. K.)