Hrubieszów: Ruszyła Akademia Staśka

Ruszyła Akademia Staśka. Jest to program, przygotowany przez hrubieszowski Zespół Szkół nr 2 z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjum, którego celem jest rozbudzenie pasji przyrodnika oraz nauka przez zabawę i doświadczenie.

Reklamy

 

24 października 2018 r. ruszyła Akademia Staśka. Jest to program, przygotowany z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjum, którego celem jest rozbudzenie pasji przyrodnika oraz nauka przez zabawę i doświadczenie.

Nie chcemy ani uzupełniać wiadomości szkolnych, ani przygotowywać do egzaminów. Wiemy, że nauczyciele uczący naszych kursantów doskonale sobie z tym radzą.

Reklamy

Priorytetem dla nas jest, aby dzieci i młodzież biorące udział w naszych zajęciach miały szansę samodzielnie, zgodnie ze swoimi potrzebami odkrywać fascynujący świat nauki.

Inicjatorami zajęć są uczniowie II klasy biologiczno – chemicznej wraz z wychowawczynią panią Martą Krupą.

 

***

 

Tropem kanapki – to tytuł, który przewodził pierwszym zajęciom Akademii Staśka, w czasie których młodzież i dzieci zgłębiały tajemnice układu pokarmowego. Liczne doświadczenia i zadania urozmaicały pomysłowe modele, wykonane przez uczniów II klasy biologiczno – chemicznej. 

21 listopada br. odbyły się zajęcia nt: Szwy, trzeszczki, stawy – czy to jeszcze biologia? czyli rzecz o rusztowaniu naszego ciała – wzbudziły ogromne zainteresowanie i emocje czego przykładem są załączone zdjęcia.

 

***

 

ZAPRASZAMY uczniów szkół podstawowych i 3 klas gimnazjum do wspólnej nauki i kreatywnej zabawy w czasie przemawiającym do wyobraźni warsztatów z biologii.

Zajęcia  Akademii Staśka trwają, świetnie się bawimy i dużo uczymy. Tylko u nas poznasz człowieka od środka.

 

PRACOWNIA BIOLOGICZNA

BUDYNEK B

LO IM. KS. STANISŁAWA STASZICA

 


źródło i fot. ZS nr 2