9 grudnia 2023

Hrubieszów: Sadzenie drzew? To zawsze dobry pomysł! (ZDJĘCIA)

Uczniowie hrubieszowskiego Staszica nawiązali współpracę z Nadleśnictwem Mircze i wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „1000 drzew na minutę”.

Reklamy

20. kwietnia, na terenie Leśnictwa Tuczępy, pod opieką nadleśniczego Krzysztofa Krupy i leśniczego Tomasza Szumarka, uczniowie klasy 2b biologiczno-chemicznej, przystąpili do sadzenia buków. Przed pracą każdy przeszedł szkolenie, dzięki któremu posadzono drzewka prawidłowo – tak, by każde z nich miało szansę ukorzenić się i zadomowić w nowym miejscu.

Każde drzewo ma swoją unikatową wartość i właściwości. Choć zdolność do kompensowania emisji CO2 różni się w zależności od gatunku, każde niesie cenny wkład w produkcję tlenu, ochronę bioróżnorodności oraz przeciwdziałanie zmianie klimatu.

Reklamy

W tym roku sadziliśmy buki, każdy z nas przekonał się, że nie jest to łatwa i lekka praca, ale gdy w trakcie zasłużonego odpoczynku spojrzeliśmy na obszar nasadzenia, każdy z nas już wiedział, że za rok spotkamy się na takiej akcji znowu. Kto wie, może posadzimy dęby? Może brzozy? A czy to ma znaczenie? – czytamy na stronie Staszica. – Szczególne podziękowania składamy na ręce wszystkich pracowników Nadleśnictwa Mircze
i Leśnictwa Tuczępy. Dzięki Waszej życzliwości, cierpliwości i rzetelnej wiedzy od dziś mamy 23 prawdziwych rzeczników lasu.

­

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Hrubieszów: Dąb Pamięci Witolda Szumiaty w Staszicu (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Dąb Pamięci Witolda Szumiaty w Staszicu (ZDJĘCIA)


PUSTKA

Pustka